Sastanak timova za izradu nastavnih planova i programa i dodataka

Danas je Glavnom uredu Bošnjačkog nacionalnog vijeća održan sastanak timova za izradu nastavnih planova i programa i dodataka nastavnim planovima i programima za drugi i šesti razred osnovne škole i drugi razred srednje škole za nastavu na bosanskom jeziku u obrazovno – vaspitnim ustanovama u Sandžaku.

Sastankom je predsjedavao Elijas Rebronja – predsjednik Odbora za obrazovanje na bosanskom jeziku koji je ujedno određen za koordinatora timova koji će izraditi nastavne planove i programe.

Šest timova, koji formirani odlukom predsjednika Vijeća od 23.03. 2013. godine, su dobili zadatak da zaključno sa 24. aprilom izrade nastavne planove i predmete za potrebe Bošnjaka u Sandžaku:

  1. Tim za izradu nastavnog plana i programa za predmet ’’Bosanski jezik i književnost’’ za drugi razred osnovne škole,
  2. Tim za izradu nastavnog plana i programa za predmet ’’Bosanski jezik i književnost’’ za šesti razred osnovne škole,
  3. Tim za izradu nastavnog plana i programa za predmet ’’Bosanski jezik i književnost’’ za drugi razred srednjih škola,
  4. Tim za izradu nastavnog plana i programa za predmet ’’Muzička kultura’’,
  5. Tim za izradu nastavnog plana i programa za predmet ’’Historija’’ i
  6. Tim za izradu nastavnog plana i programa za predmet ’’Likovna kultura’’.

Timovi imaju više članova, a svaki tim ima jednog ili više supervizora, koji su ujedno i članovi tima.

Za članove tima za drugi razred osnovne škole za predmet „Bosanski jezik i književnost“ imenuju se:

1. Sait Kačapor, supervizor

2. Sanela Međedović

3. Zineta Hukić

4. Maida Maljoku

5. Mevluda Melajac

6. Adela Melajac

7. Merima Čingić

Za članove tima za šesti razred osnovne škole za predmet „Bosanski jezik i književnost“ imenuju se:

1. Sead Šemsović, supervizor

2. Fatima Muminović Pelesić, supervizor

3. Hodo Katal

4. Dino Lotinac

5. Nermina Talović

6. Enisa Kajević

Za članove tima za drugi razred srednje škole za predmet „Bosanski jezik i književnost“ imenuju se:

1. Hasnija Muratagić Tuna, supervizor

2. Melida Rebronja

3. Amir Dautović

Za članove tima za predmet „Muzička kultura“ imenuju se:

1. Mersad Ramičević, supervizor

2. Mubera Škrijelj, supervizor

3. Alma Trtovac

4. Amor Rožajac

5. Sabahudin Selmanović

6. Hamid Šabanović

Za članove tima za predmet „Historija“ imenuju se:

1. Redžep Škrijelj- supervizor

2. Esad Rahić

3. Džemo Hot

4. Nazlija Aljušević

5. Hivzo Gološ

6. Sadeta Zahirović

Za članove tima za predmet „Likovna kultura“ imenuju se:

1. Ervin Ćatović – supervizor

2. Rešad Prtinac

3. Nataša Prtinac

4. Hajrudin Dazdarević

5. Muhamed Đerlek

6. Muriz Čoković

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *