Stručni žiri je utvrdio da je na konkurs pristiglo ukupno 10 radova.
Vijesti
U okviru obilježavanja Dana bošnjačke nacionalne zastave jučer je održana predstava „Pazarske hićaje“ u Koncertnoj dvorani novopazarskog Kulturnog centra. Predstava „Pazarske hićaje“ čiji scenario potpisuje novopazarski glumac Semir Gicić je izvedena u dva termina uslijed velikog interesovanja mladih Novopazaraca.
U petak, 12. maja 2017. godine u Novom Pazaru, održana je plenarna sednica Koordinacije nacionalnih saveta nacionalnih manjina koja je bila posvećena radu ovog organa u prethodnom kao i planovima za naredni period.
Sandžački Bošnjaci jučer su obilježili jedan od najvećih nacionalnih bladgana – Dan bošnjačke nacionalne zastave koji se proslavlja u sjećanje na 11. maj 1991. godine kada je u Novom Pazaru osnovano Bošnjačko nacionalno vijeće Sandžaka.
Članovi odreda izviđača „Sandžak“ su jutros u svečanom stroju predali raport predsjedniku Bošnjačkog nacionalnog vijeća, nakon čega su nastavili put rijeke Uvac gdje tradicionalno provode 11. maj – Dan bošnjačke nacionalne zastave.
Bošnjačko nacionalno vijeće 11. maja 2017. godine obilježava nacionalni blagdan – Dan bošnjačke nacionalne zastave. U okviru obilježavanja Dana zastave – postrojavanje učesnika Odreda izviđača „Sandžak“ je predviđeno za 11. maj 2017. godine u periodu 09:00 do 09:30h. Povodom gore navedene prilike izvršit će se promjena režima saobraćaja u Novom Pazaru i to na način da će saobraćaj motornih vozila u ulici 28. novembra ispred Glavnog ureda Vijeća (do pješačke zone) i u ulici Relje Krilatice do raskrsnice sa ulicom Rade Petrović biti obustavljen u periodu od 08:00h do 10:00h.
Bošnjačko nacionalno vijeće je danas započelo program obilježavanja 11. maja – Dana bošnjačke nacionalne zastave i to održavanjem predstave za djecu „Avanture Nasrudin-hodže“ u novopazarskom Kulturnom centru.
Jučer je u Bošnjačkom nacionalnom vijeću održano predavanje i debata na temu “Pitanje identiteta u savremenom društvu” na kojem su učešće uzeli eminentni britanski profesori i aktivisti civilnog društva.
Bošnjačko nacionalno vijeće zatražilo je od ministra prosvjete nauke i tehnološkog razvoja donošenje Pravilnika o diplomama za izuzetan uspjeh učenika u nastavi na bosanskom jeziku u osnovnoj školi i predložilo mu sadržinu istog.
DOGOVORENA AKTIVNA ULOGA NACIONALNIH SAVETA U IZRADI IZVEŠTAJA O SPROVOĐENJU MANJINSKOG AKCIONOG PLANA
U Beogradu je 25. aprila 2017. godine održan sastanak predstavnika Koordinacije nacionalnih saveta sa direktorom Kancelarije za ljudska i manjinska prava na temu izveštavanja o sprovođenju Akcionog plana za ostvarivanje prava nacionalnih manjina.