Vijesti

Akademik Alija Džogović u posjeti Vijeću

Predsjednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća, Esad Džudžević, primio je danas u Glavnom uredu Vijeća, akademika Aliju Džogovića. Tom prilikom, predsjednik Vijeća uručio je Džogoviću Zahvalnicu Bošnjačkog nacionalnog vijeća, za doprinos radu Vijeća i afirmaciji prava bošnjačkog naroda, povodom 10 godina uspješnog rada Vijeća u četvrtom sazivu (2003-2013).

Vijeće doniralo laptop računare

Bošnjačko nacionalno vijeće doniralo je laptop računare predškolskoj ustanovi “Maslačak” iz Sjenice i Odboru za zaštitu ljudskih prava i humanitarnog djelovanja iz Priboja.

Nedostaje 120 udžbenika za nastavu na jeziku nacionalnih zajednica!

Uvođenjem nastave na bosanskom jeziku u obrazovno-vaspitnim ustanovama u Sandžaku, Bošnjaci počinju dijeliti sudbinu većine nacionalnih manjina u Srbiji. Poteškoće koje prate realiziranje nastave na bosanskom jeziku, na žalost nisu karakteristične samo za Bošnjake koji žive na prostorima Novog Pazara, Sjenice, Tutina i Prijepolja.

Close
Close